FK Dynamo

Vážení návštevníci našej stránky, prostredníctvom nášho nového webu by sme Vám radi priblížili náš futbalový život, predstavili Vám našich členov, poskytli prehľad o našich zápasoch avšak aj priniesli nové informácie o našom fungovaní, víziách, plánoch a možnostiach.

Nakoľko v súčasnej dobe futbal v našej obci prežíva turbulentné obdobie, rozhodli sme sa, že sa pokúsime pomocou niekoľkých krokov a aktivít postaviť futbal v obci na nohy a prinavrátiť mu česť a atraktivitu tak, ako si to zaslúži. Postupne aj prostredníctvom našej stránky budeme informovať o všetkých našich aktivitách, činnostiach a novinkách, ktoré pripravujeme. Sledujte našu stránku, staňte sa členmi futbalového klubu a pomôžte tak k lepšiemu fungovaniu futbalu v obci.

Ďakujeme a začíname!

Všeobecne o futbale
Futbal bol, je a my všetci veríme že aj bude najobľúbenejším a najrozšírenejším športom celej našej histórie. História vzniku futbalu sa datuje už do 3. tisícročia pred naším letopočtom. Postupne prechádzal zložitým vývojom a dnes môžeme hrdo konštatovať, že ide o kolektívny šport, ktorý spája státisíce hráčov, trénerov, rozhodcov a v neposlednom rade oddaných fanúšikov po celom svete.

Začiatky futbalu v Trnovci nad Váhom
Čaru futbalu samozrejme neodolali ani nadšenci z našej obce Trnovec nad Váhom. Prvé dva kluby boli založené súčasne v roku 1930 pod názvom ŠK Trnovec na Váhom a Slovan Trnovec nad Váhom. Tieto kluby sa neskôr zlúčili do jedného a vznikol tak Trnovecký atletický futbalový klub - TAFC.
Veľký rozmach futbalu v obci nastal v povojnovom období. Prvé ihrisko vzniklo pri kostole, neskôr pri starom Váhu. Z dôvodu občasných záplav vznikla potreba vybudovania ihriska priamo v obci. Výstavba bola dokončená v roku 1952 na mieste súčasného ihriska.

Dnešný futbal v obci
Ihrisko, ako aj celý areál prešli od svojej pôvodnej výstavby množstvom zmien a dnes sa náš futbalový klub môže pochváliť skutočne pekným, útulným a dôstojným stánkom, ktorý ponúka aktívne športové vyžitie a príjemne strávené chvíle. Súčasťou areálu je aj multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, vhodné napr. na futbal, tenis, floorbal a podobne...
Veľmi dôležitým milníkom v novodobej histórii nášho klubu bolo premenovanie štadióna, ktoré sa uskutočnilo dňa 4.7.2010. Dnes nesie náš stánok meno "Štadión Antona Keszeliho".
Anton Keszeli "Antibácsi" bol mimoriadne talentovaný futbalista, profesionálny tréner a skvelý človek v jednej osobe. Aj preto si veľmi vážime, že náš štadión môže niesť jeho meno.
Dnes v našej obci pôsobia žiacky, dorastenecký a dospelý "A" tím. Viac o tímoch, organizačnej štruktúre klubu (vedenie, tréneri, hráči) nájdete v menu hráči a realizačný tím.
Našou snahou je v čo najkratšej dobe postup s "A" mužstvom minimálne o jednu súťaž vyššie. Dorastenecký tím pod vedením Vlada Klincka sa prezentuje dlhodobo stabilnými výkonmi a veríme, že naša mládež, do ktorej vkladáme veľké nádeje v blízkej dobe posilní aj tím dospelých. Žiacke mužstvo sa budeme snažiť doplniť mladými talentmi a vylepšiť slabšie výsledky. Veríme, že aj naďalej dokážeme zachovať všetky tri družstvá, ktoré budú postupne napredovať a stále skvalitňovať svoje výkony.