Rozhovor s Nikolasom Horváthom

Prezraď nám niečo o sebe a o tvojom doterajšom pôsobení

Futbal ma zaujal v skorom veku, keď som mal 5 rokov. Začínal som v Šali, kde som pôsobil do svojich 14 rokov. Moje ďalšie pôsobenie bolo v SFM Senec v dorasteneckej kategórii. V mužskej kategórii som hrával v Tešedíkove.

Pôsobil si vo vynikajúcich mužstvách. Čo ťa presvedčilo, že si sa nakoniec rozhodol pôsobiť u nás v Trnovci nad Váhom?

Futbalu som sa chcel venovať aj naďalej, no časovo som bol dosť vyťažený a tak pripadala do úvahy možnosť hrať futbal už len popri štúdiu a zamestnaní. V tom čase ma oslovil tréner Klincko, či by som nechcel byť súčasťou mužstva. Povedal mi presne svoje plány a ciele do sezóny. S ponukou som súhlasil nakoľko aj viacerých chalanov dobre poznám a tak som sa v letnej príprave pripojil k mužstvu.

Ako sa ti u nás páči a ako hodnotíš futbalové zázemie v Trnovci?

Podľa môjho názoru hrá Trnovec ligu do ktorej nepatrí. S týmto mužstvom by kľudne mohlo hrať aj vyššie ligy a byť na popredných priečkach tabuľky. Mužstvo je mladé, zjednotené a rozumieme si všetci ako na ihrisku, tak aj mimo neho. Ľudia, ktorí sa pohybujú okolo futbalu dávajú do toho maximum, od trénera, funkcionárov až po hospodára.

Ktorý zápas považuješ za svoj najlepší a naopak, ktorý za najmenej vydarený?

Začal by som tým najmenej vydareným. Po odskočení od súperov sme poľavili ako celé mužstvo. Najhorší výkon som podal na trávniku v Kyneku, kedy sme zápas vyhrali najtesnejším výsledkom. Naopak najlepší zápas si myslím, že bol v Štefanovičovej.

V čom vidíš hlavné dôvody, že je mužstvo na prvom mieste?

Hlavným dôvodom je silná súdržnosť celého mužstva a hlavne chcenie. V každom zápase sa snažíme vydať zo seba maximum. Som rád, že sa zvýšil aj počet našich fanúšikov, ktorí chodia na domáce zápasy a dúfam, že ich bude stále viac.

Aké osobné ambície máš do jarnej časti sezóny?

V jarnej sezóne samozrejme pomôcť tímu obhájiť prvenstvo a postúpiť o súťaž vyššie. Okrem toho by som rád niečo odovzdal aj mladším futbalistom nášho klubu a ak bude príležitosť tak zvýšiť záujem o futbal v obci hlavne u najmenších.